Mesyna

Tym razem urlop spędziłem w okolicy Mesyny na Sycylii.
Plaża

Mesyna leży na północno wschodnim krańcu Sycylii i położona jest nad Cieśniną Mesyńską z Kalabrią i miastem Regio di Calabria po drugiej stronie.

widok na Mesynę

Istnieje połączenie promowe do Villa San Giovanni oraz szybkim promem pasażerskim do Regio di Calabria. Od dłuższego czasu planowana jest budowa mostu, bo cieśnina w najwęższym miejscu mierzy nieco ponad 3km ale wysokie koszty jego budowy związane z mocnymi prądami w cieśninie skutecznie odstraszają.

prom do Regio di Calabria

Mesyna to nie jest miasto nastawione na turystów i to widać, zabytki oczywiście są ale to jest miasto które żyje swoim życiem i potężnymi korkami podczas szczytów komunikacyjnych :). Miasto zostało mocno zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1908 i przez falę która po nim nastąpiła. Oczywiście jak w każdym większym mieście mamy Duomo i Campanillę czyli katedrę i wieżę zegarową.

Duomo i Campanila

Na Campanili codziennie o 12 jest małe show składające się z poruszających się do muzyki figurek. Zaraz przed jest jeszcze piękna fontanna di Orione

Fontanna di Orione

Ciekawe chociaż niezbyt duże jest też muzeum regionalne, gdzie znajdują się min. obrazy Caravaggia Wskrzeszenie Łazarza i Pokłon pasterzy.

Wskrzeszenie Łazarza Caravaggia

Więcej zdjęć jest w albumie Mesyna. Wkrótce może pojawią się kolejne odcinki 🙂

3 uwagi do wpisu “Mesyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s