Jarmark na Nikiszowcu

W tym roku dość mocno promowany był Jarmark odbywający się w tej części Katowic, więc w niedzielę 4 grudnia wybrałem się na Nikisz. Na miejscu było widać że nie tylko ja usłyszałem o jarmarku bo  już spory kawałek przed stworzył się korek na drodze do Nikisza. Na samym jarmarku było to widać jeszcze bardziej:

img_7359

Tak były tłumy, ciężko było się przebić przez uliczki pomiędzy wszystkimi, którzy się tam wybrali. Jak się okazało trochę nie moje klimaty na tych wszystkich stoiskach. Bo poza praktycznie jednym stoiskiem z jedzeniem i kilkoma stoiskami z napojami (10 zł za 0,2 grzańca) to wszystkie stoiska były z dekoracjami, ozdobami i innymi ładnymi rzeczami. Faktycznie nie było ani jednego stoiska z plastikową tandetą z Chin ale było dużo innych rzeczy których głównym zadaniem jest zbieranie kurzu:

2016-12-04-nikisz-jarmark

No i mam lekki zgryz bo nie było tam absolutnie nic nad czym bym nawet zaczął zastanawiać się czy to kupić. Chyba nie do mnie są skierowane takie jarmarki, chociaż Striezelmarkt z Drezna nawet mi się podobał. Więcej zdjęć w albumie na Gphotos. Komentarze jak zwykle mile widziane.

2 uwagi do wpisu “Jarmark na Nikiszowcu

  1. Minus jest taki, że jeszcze czegoś brakuje w tych naszych jarmarkach, ale generalnie z roku na rok (przynajmniej w Szczecinie) jest lepiej. Ponadto czasami można się przejść dla samego spaceru, dla klimatu już powoli świątecznego 🙂

    Polubienie

  2. Tak nadal czegoś brakuje, taka masówka się z tego zrobiła. Każde miasto ma jarmark świąteczny ale jakość tych jarmarków czasami pozostawia sporo do życzenia.
    Jarmark z Katowic jest po prostu słaby a przynajmniej słaby był w poprzednich latach zobaczymy jak będzie w tym roku. Może się gdzieś w okolice wybiorę (Kraków, Wrocław).

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s