Zamiast bota

Niestety od jakiegoś czasu bot joggerowy leży i kwiczy nie dając oznak życia, wpadłem więc na pomysł jak można uzyskać coś co go w pewnym zakresie zastąpi. Poniżej będą technikalia ale że to jogger to myślę że nie będzie problemów ze zrozumieniem.
Moja propozycja jest prosta i będzie powiadamiać o nowych wpisach, chyba że zadamy sobie tyle trudu aby dodawać również RSSy z komentarzami do wpisów które śledzimy.

Potrzebne będą:

Komunikator WTW w połączeniu z serwerem wtw.im ma funkcję powiadamiania o wpisach zczytywanych z RSSa w sposób podobny do bota. To są RSSy więc będzie działać także w innym programie, który sobie radzi z RSSami, również serwer zadziała w innym komunikatorze ale w wtw działa najlepiej.
No więc po ściągnięciu i zainstalowaniu wtw, tworzymy sobie konto na serwerze i potem logujemy się na tej stronie. Potem dodajemy w dziale RSS settings adres kanału RSS do joga którego chcemy śledzić. Więcej na temat adresów jest na wiki joggera . Podstawowy adres do kanału RSS jest tworzony przez dodanie /rss po adresie jogga czyli np. daromar.jogger.pl/rss. Dość istotna jest tutaj opcja rss/auth/identyfikator/ która umożliwia pobranie RSSa z wpisami z poziomów wyższego niż 1. Do tego potrzebujemy identyfikator nadany nam przez właściciela jogga a jest on widoczny na stronie Konto -> użytkownicy -> czytelnicy jako RSS id. Jeszcze przydatna może być informacja że powiadomienia są tylko o nowych wpisach, a sprawdzenie jest chyba co 10 minut.

Przy okazji WTW to jest multikomunikator więc w jednym programie mamy gg, jabbery, tlen, Skype (również audio), Facebooka, Irca czy Steam. Jeżeli wcześniej używałąś/eś innego komunikatora można zacząć od przeczytania krótkiego opisu popełnionego przez twórcę czyli Kaworu a przeznaczonego dla przechodzących z AQQ. Do jego stylu też trzeba się przyzwyczaić.
Jakby wystąpiły jakieś problemy to jest support na czacie /ircu(sieć quakenet kanał #wtw).

Update:
Przy okazji poproszę o RSS idy osób które piszą wpisy na wyższych poziomach :).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s