Narty – Velka Raca

Tym razem nie o bieganiu a o innym sposobie aktywnego spędzania wolnego czasu czyli o narciarstwie. Od tego weekendu zaczynają się ferie w województwie Śląskim więc Wisłę i Ustroń sobie tym razem podarowałem i pojechałem do Oszczadnicy na Wielką Raczę do ośrodka Snow Paradise. Wycieczka całodniowa, czyli wczesna pobudka i przejazd autobusem z Katowic na 9 do Oszczadnicy. Tutaj cały dzień na stoku i o 16 powrót do Katowic. Czas przejazdu 2,5h w jedną stronę, co nie jest takie złe bo pociąg z Katowic do Wisły jedzie 2h. Tras tam kilka jest więc można się spokojnie wyjeździć a infrastruktura w postaci budek, restauracji i podobnych też rozwinięta jest dobrze. Niestety ludzi też sporo, najdłużej w kolejce czekałem prawie 20 min a pod koniec dnia muldy na większości tras były już duże a jakoś jazda po muldach to nie jest to co lubię najbardziej. Już lepiej się zjeżdżało po czarnej trasie bo tam nie było muld niż po kawałku niebieskiej z potężnymi muldami. Tam gdzie zwykle jest kilka zdjęć zrobionych kamerką, track z GPSa też jest ale mało czytelny wyszedł.

20 uwag do wpisu “Narty – Velka Raca

  1. Esej, zapraszam do siebie. W kategorii narty znajdziesz szczegółowy opis moich doznań z nauki jazy, którą zaczęłam w lutym ubiegłego roku 🙂 Dziś już daję sobie całkiem nieźle radę 🙂

    Daromar – rzeczywiście, balans bieli nawala, ale zdęcia i tak bardzo ładne. No i zapis GPS 😉

    Polubienie

  2. Zdjęcia z poprawionym balansem bieli już są online, ten niebieski zafarb też mnie drażnił. Warunki oświetleniowe były trudne i kamerka miała problemy ale po lekkie korekcie jest dobrze. Jakość tych zdjęć biorąc pod uwagę wielkość kamerki jest całkiem niezła.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s