Hiszpanka

Już w piątek będzie premiera nowej polskiej superprodukcji czyli filmu „Hiszpanka”, który został określony jako kino akcji osadzony w historii powstania wielkopolskiego. Skrót na Filmwebie brzmi następująco:

Jeden z z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków Ignacy Jan Paderewski (Jan Frycz) w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko – dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

No więc zastanówmy się czy taki film może być dobry? Już ten krótki opis rodzi poważne wątpliwości co tego. Trailer zamieszczony poniżej utwierdza tylko w przekonaniu że to będzie raczej gniot i jak wydaje się nie jestem z tą opinią osamotniony. Film wzbudził moje zainteresowanie, chociaż raczej do kina się na niego nie wybiorę. Uwagę na pewno zwracają efekty specjalne i widać że Platige Image swoją robotę zrobiło dobrze. Obawiam się „tylko” scenariusza, reżyserii i gry aktorskiej :).


P.S.
Na filmwebie pojawiły się opinie z pokazu przedpremierowego

5 uwag do wpisu “Hiszpanka

  1. No właśnie idę na ten film we wtorek 😀 Zobaczymy jak będzie, ciekawi mnie, ale wcześniej na pewno przeczytam recenzję na filmwebie, która się pojawi. A teraz przeczytam te, które Ty podrzucasz 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s