Bieganie 13 stycznia

Wpadłem w rytm, dzisiaj znowu udało się kilka kilometrów przebiec. Niestety znowu gps załapał po dłuższym czasie, dzisiaj po 2 km. Trasa koło 5 km w czasie poniżej 30 min czyli czas poniżej 6 min/km. Dzisiaj było trochę cieplej niż w niedzielę i całkiem przyjemnie się biegało, jak złapię jakąś motywację to jeszcze raz do końca tygodnia się może przebiegnę :). Trasa na stronie garmina z zastrzeżeniem jak powyżej:
http://connect.garmin.com:80/activity/embed/672889790

7 uwag do wpisu “Bieganie 13 stycznia

 1. A Ty wiesz, że ja biegam cały czas dzielnie i gdyby ten obrazek z góry był bez zastrzeżeń, to miałabym właściwie bardzo podobny wynik 🙂

  Będzie notka na ten temat, bo kończę powoli treningi dla początkujących, jupi 🙂

  Polubienie

 2. No więc tak 🙂 Ja od 10 marca 2014 roku biegam z tym planem dla początkujących i to jest ten marszobieg. Zaczynałam od 1 minuty biegu na 4 minuty marszu po 5 powtórzeń. Stopniowo z tygodnia na tydzień zwiększałam czas biegu i zmniejszałam marszu, ale bywało też tak, że np. w sierpniu nie biegałam w ogóle, więc trochę się cofałam i np. dłużej biegałam na jednym etapie, żeby ten organizm nie doznał szoku. Każdy mój trening trwa 30 minut, teraz skończyłam etap 9 minut biegu na 1 minutę marszu po 3 powtórzenia, więc biegam już 27 minut przez na trening, a idę tylko 3 minuty 🙂 Dziś wieczorem zaczynam kolejny etap – 13 minut biegu na 2 minuty marszu i dwa powtórzenia. Z tego co mówi endomondo w ciągu 30 minut treningu robię około 3,74 km i 1 km pokonuję w jakieś 7 minut.

  Biegam z kurtce narciarskiej i ciuchach termoaktywnych. Mam ciągle te same buty do biegania, ale nie jest mi w nich zimno. Biegałam już na mrozie, podczas deszczu i śniegu. Nie mam żadnych zakwasów, efektu zasuszonego gardła czy jakiejś większej zadyszki. Jest naprawdę super! 🙂

  Wpis u mnie będzie jak skończę program i przebiegnę pierwsze 30 minut bez marszu, mam nadzieję, że za jakieś 2 tygodnie 🙂

  Polubienie

 3. Jak na temperaturę którą mamy dzisiaj za oknem to kurtka narciarska to chyba trochę za grubo. We wtorek było tak +6 i miałem tylko koszule termoaktywną z długim rękawem, bluzę i długie spodnie, w niedziele tak samo ale wtedy mi było jednak ciut zimno (wtedy było +2/+3)
  No i ważniejsze po tym biegu podczas marszu musisz łapać szybciej oddech czy oddychasz normalnie? Jak masz normalny oddech to pewnie już teraz mogłabyś biegać po 30 min :).
  Dane z wklejki są niepełne,no poza czasem.

  Polubienie

 4. Ja się sugeruję jeszcze wiatrem i temperaturą odczuwalną, którą sugeruje mi aplikacja pogodowa na tablecie. Jak biegałam dwa dni temu, to było 2 na plusie, ale odczuwalna – 1, więc wzięłam koszulkę termoaktywną na długi rękaw i kurtkę. Dziś u mnie jest 9,5 stopnia, jeśli ta temperatura się utrzyma, to włożę bluzę z polaru. Czytałam, że najlepiej jest się ubierać na 10 stopni więcej niż jest na dworze.

  Nie mam zadyszki, ale w tym planie było zaznaczone żeby nie pomijać etapów treningu. Wolę chyba grzecznie dojechać do końca. Tym bardziej, żę to zależy, są dni z gorszą pogodą, kiedy jakoś gorzej mi się biega i mam lekką zadyszkę.

  Polubienie

 5. Ja się sugeruję jeszcze wiatrem i temperaturą odczuwalną, którą sugeruje mi aplikacja pogodowa na tablecie. Jak biegałam dwa dni temu, to było 2 na plusie, ale odczuwalna – 1, więc wzięłam koszulkę termoaktywną na długi rękaw i kurtkę. Dziś u mnie jest 9,5 stopnia, jeśli ta temperatura się utrzyma, to włożę bluzę z polaru. Czytałam, że najlepiej jest się ubierać na 10 stopni więcej niż jest na dworze.
  Nie mam zadyszki, ale w tym planie było zaznaczone żeby nie pomijać etapów treningu. Wolę chyba grzecznie dojechać do końca. Tym bardziej, żę to zależy, są dni z gorszą pogodą, kiedy jakoś gorzej mi się biega i mam lekką zadyszkę.

  Polubienie

 6. Jestem po biegu 13 na 2 razy 2 powtórzenia. Byłam w bluzie i było super, tylko GPS w endomondo włączył się dopiero przed ostatnim kilometrem :/ Nie wiem dlaczego tak się dzieje, GPS w nawigacji telefonowej włącza się bez problemu…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s