Koleje Śląskie

Już jutro (1 października) rozpoczynają swoją działalność. Na dzień dobry ma być mniej połączeń (wg prezentacji Kolej Śląskich) 35 zamiast 37 w dni robocze i 19 zamiast 21 w dni wolne i ciut inne bilety. Bilety inne być muszą bo strefowych nie da się zrobić mając jedną linię, są przy tym minimalnie tańsze (ja zapłacę 80 zamiast 83 PLN) lub w takiej samej cenie. Są szanse na wyższy komfort przejazdu ze względu na lepszy tabor. Na dziś Koleje Śląskie posiadają 8 Elfów, 3 Flirty, 2 zmodernizowane EN57 oraz zestawy z 2 lokomotyw elektrycznych i 10 wagonów osobowych wydzierżawionych od kolei czeskich. Na stronie Kolei Śląskich jest też schemat obsługiwanych linii oraz rozkłady linii S1 oraz linii S6.
Niestety kasy biletowe choć są fizycznie to jeszcze dzisiaj rano były pozamykane, czyli pierwsze bilety trzeba będzie kupować w pociągu (bo na kasę w Świętochłowicach nie liczę :). No to w poniedziałek pojedziemy już z nowym przewoźnikiem.

Więcej informacji można znaleźćw artykule na wortlau WPK, prezentacji do wiadomości o starcie na stronie Kolei Śląskich , a wiadomości o honorowaniu biletów są na stronie Rynku Kolejowego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s