Elfy

Wpis będzie nie o takich z długimi uszami ale o takich znacznie większych/dłuższych/cięższych czyli o 2 nowych pociągach które w ciągu najbliższych 2 tygodni mają się pojawić na trasach województwa Śląskiego. Chociaż w artykule na gazeta.pl jest mowa o trasie Katowice – Częstochowa, jako o najpopularniejszej trasie, to chyba pomyłka i wydaje mi się że chodziło o trasę Gliwice – Katowice – Częstochowa. Ta trasa bowiem jest zdecydowanie bardziej popularna, szczególnie na odcinku Katowice-Gliwice. No i to byłby jakiś pozytyw, bo ostatnio kursy są raczej przycinane o czym wspominałem jakiś czas temu. Więcej informacji o nowych składach w broszurze PESY (pdf).

Przy okazji dla tych którzy jeszcze nie zauważyli dworzec w Katowicach jest w remoncie i zamknięty jest pierwszy peron oraz wyjścia boczne i dolne głównego budynku dworca od ul. 3 maja i Pl. Szewczyka. Przejście estakadą jest nadal czynne a kasy są przeniesione do wejść od Kościuszki/Konopnickiej (naprzeciwko kinoteatru Rialto) oraz Placu Andrzeja/Oddziałów Młodzieży Powstańczej (koło budynku Poczty). Mapka poniżej pochodzi ze strony www.dworzec-katowice.info gdzie można znaleźć więcej informacji na temat przebiegu remontu.

mapka dworca w przebudowie

Update:
Nie do końca ten temat ale nowy rozkład dotyczy przewozów regionalnych i to mocno więc podepnę się pod ten wpis. Są dość głośne pogłoski o nowym rozkładzie PR, i to na kilku stronach, więc po kolei:

4 uwagi do wpisu “Elfy

  1. to z rynku kolejowego to streszczenie podlinkowanego artykułu z gazety, a to ze skycraper właśnie czytam no i to że władze by sobie życzyły żeby pociągi były przed wyborami to chyba nowość nie jest, ale dla mnie jak będą tydzień czy dwa później to też tragedii nie będzie, byleby były
    a bardziej się obawiam co wyjdzie z nowego rozkładu jazdy bo to że jest tajny dobrze nie wróży

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s