rocznica

Tak TA rocznica TEGO grudnia. Od jakiegoś czasu nie piszę tutaj o polityce i pewnie tak zostanie nadal. Bo to jest rocznica (28 już zresztą) czyli rzecz należy do historii, najnowszej co prawda, ale nadal to historia. I mimo że chciałem coś napisać to tylko zacytuję.

W roku 1981 świat nie był jeszcze gotowy na wolną Polskę. Poganianie historii kończy się zawsze tragedią albo farsą, jak dwie przedwczesne republiki francuskie. Można się tylko cieszyć z tego, że stan wojenny przebiegł relatywnie bezkrwawo, jak na typowy poziom brutalności tłamszenia niepokojów wewnętrznych przez państwa europejskie przed rokiem 1989.

za wo

13 uwag do wpisu “rocznica

  1. thot22003: zawsze się tacy znajdą, którzy będą wspominać „stare dobre czasy” bo widzisz pamięta się lepiej te dobre rzeczy te gorsze każdy stara się zapomnieć, tylko co to ma wspólnego z tematem notki?

    Polubienie

  2. przywodca i kolezak aryskow 😛

    „te dobre” czasy chwala ci, ktorym wtedy sie nie chcialo uczyc, bo wtedy ci po zawodowce byli panami. dzisiaj trzeba miec jakies wyksztalcenie i oni nagle sa w szoku. a druga grupa to ci, ktorzy nalezeli do partii albo przyjazni polsko-radzieckiej 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s